Aktualitet

“Hetimet pas tërmetit”, reagon Prokuroria e Durrësit


               Publikuar në : 13:38 - 07/12/19 M P

Në një prononcim të shkurtër, Kreu i Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella ka deklaruar se hetimet vazhdojnë dhe se shumë shpejt do të ketë një qëndrim zyrtar për hetimin që po bëhet.

Sipas saj, në ndihmë të hetimit kanë ardhur prokurorë nga Prokuroria e Përgjithshme si dhe nga KLP-ja, për të pasur një hetim sa më të plotë.

24 orë pasi mori detyrën, Olsian Çela nis ‘furishëm’ punën

Prononcimi i saj shkon në një linjë me atë që tha sot edhe Prokurori i Përgjitshëm Olsian Çela>

“Çështja është nën hetim dhe në ditët në vazhdim do kemi edhe qëndrime zyrtare. Kemi staf të mjaftueshëm. Është kërkuar ndihmë nga Prokuroria e Përgjithshme dhe KLP për ekspertë hetimi”, tha Jella.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT