E martë, 2 Qershor, 2020
20 C
Tirana

Heroi i tripletës bëhet nostalgjik: Mourinho ishte lideri jonë, e dinim që mund të linim gjurmë

Më të lexuarat

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Bllokimi i kufirit me Kosovën/ Reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vendimin e palës kosovare, për të mos lejuar futjen në territorin e tyre të makinave nga Shqipëria,...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

“Shqiptarët janë popull kafe-dashës”, në mars-prill u importuan rreth 1600 ton

Mbyllja e bareve, nuk i kanë penguar shqiptarët të konsumojnë kafe në shtëpitë e tyre. Përkundrazi, gjatë muajit prill janë importuar 922 ton kafe. Qëndrimi...

Hapja e kufirit/ Procedurat e kalimit në Kosovë dhe Mal të Zi

Në një njoftim të Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, bëhet me dije se nga sot Shqipëria ka hapur kufirin me Kosovën e Malin e...

Me Manastirliun inauguruan COVID-3/ Rama hedh thumbin e radhës: Pyll pa derra nuk ka

Në një konferencë me gazetarët, kryeministri Rama edhe një herë tjetër paralajmëron shqiptarët se virusi nuk ka iku, ndaj në çdo kohë ata duhet...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Manastirliu: Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook tregon se çfarë do të hapet nga data 1 Qershor, pra nga...

Diego Milito ishte një nga futbollistët më të rëndësishëm të Interit në kohën kur shkruan histori dhe nën drejtimin e trajnerit, Jose Mourinho fituan tripletën e famshme. Së fundmi, argjentinasi iu është rikthyer atyre kohëve dhe në intervistë është shprehur se lideri i tyre ishte tekniku portugez. Ndërkohë, ish-sulmuesi theksoi se në finalen e Madridit në vitin 2010 kundër Bayern Munchen, zikaltërit u futën në fushë duke e ditur se mund të linin gjurmë në futbollin italian.

Mourinho na ka transmetuar shumë qetësi, ai ishte lideri jonë. E dinte rëndësinë për të transmetuar qetësi në momentet e tensionit. Pas shumë viteve, ajo e Champions ishte një finale që kishte shumë rëndësi për Interin. Para se të futeshim në fushë, Mourinho na ka thënë ta shijonim, pasi nuk e dinim nëse mund ta ripërjetonim.

Finalja? Çdokush ka sensacione të mira para një ndeshje. Ishim të ndërgjegjshëm se mund ta fitonim këtë finale. Arritëm me shumë besim, pas triumfit të titullit dhe Kupës së Italisë, e dinimi se mund të linim gjurmë në futbollin italian. Atë ditë u zgjova me qetësi dhe dëshirë. Për fat të mirë zhvilluam një ndeshje pozitive, unë shënova dy herë, por merita ishte e të gjithë grupit. U transferova te Inter në momentin e duhur, aty ishte një organikë shumë e mirë me shumë kampion”, u shpreh Milito.

Lexo edhe :   Icardi kalon tek PSG, bëhet shitja e dytë më e shtrenjtë në historinë e Interit

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reforma Zgjedhore/ Varhelyi: Palët politike në Shqipëri të arrijnë marrëveshje

Komisioneri për Zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi ka reaguar lidhur me Reformën Zgjedhore në Shqipëri. Përmes një postimi në Twitter, ai inkurajon palët politike që...

Rama: Do hapen kufijtë ajror, s’do ketë tampona për atë që vijnë në Shqipëri

Në konferencën për mediat, kryeministri Edi Rama ka folur sot për hapjen e kufijve. Ai tha se hapja e kufijve bëhet me marrëveshje mes...

Ruçi i dërgoi letër Metës, reagon Presidenca

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka dërguar më herët një letër Kreut të Shtetit Ilir Meta për çështjen e KLSH, ndërkohë së fundmi,...

Me Manastirliun inauguruan COVID-3/ Rama hedh thumbin e radhës: Pyll pa derra nuk ka

Në një konferencë me gazetarët, kryeministri Rama edhe një herë tjetër paralajmëron shqiptarët se virusi nuk ka iku, ndaj në çdo kohë ata duhet...

Ka shpëtuar mbi 2000 fëmijë! Kush është shqiptarja që quhet “Nënë Tereza e dytë”

Ajo është cilësuar si “Nënë Tereza e dytë” pasi ka punuar vullnetarisht për 8 vjet duke u ardhur në ndihmë fëmijëve shqiptarë në Austri,...
WhatsApp KONTAKTO TT