E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Henri Çili, grup i strukturuar kriminal?! Është t’ia fusësh vrapit

Nga: Roland Lami

Henri Çili grup i strukturuar kriminal është t’ia fusësh vrapit. Nëse ky është bilanci i Prokurorit të Përgjithshëm.

Nëse Henri Çili është i ashtuquajturi peshku i madh;

Nëse kjo është performanca e Prokurorisë, shpejtësi rekord hetimi në rastin në fjalë dhe gjumë në rastin e dosjeve te Shijakut dhe Dibrës;

Nese qeveria ka nevojë për një bilanc të ndërkombëtarëve për të marr ‘OK’ për hapjen e negociatave dhe Henri Çili qenka personi i duhur;

Nëse Henri Çili duhet bërë precedent për tu dhënë mesazh gazetarëve të tjerë në prag zgjedhjesh, të bëjnë kujdes ndaj qeverisë;

Nese analisti Henri Çili qenka viktimë e reformës që vetëmbrojti nëpër studio televizive;

Nese Henri Çili ka bezdisur aktorët publik, se ka uzurpuar hapësirën publike;

Nese tregu universitar behet më cilësor me dënimin e Henri Çilit;

Nëse Henri Çili është viktimë e talentit të tij;

Nëse Henri Çili duhet hedhur ne turmë që kjo e fundit të shfry pakënaqësitë e jetës;

O burra ne korr ta denojmë “qelbësirën”, por kujdes mos jemi të gjithë nesër në pozitën e Henrit ????

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...