E diel, 27 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Hedh vetën në erë gjatë dasmës, humbin jetën 6 persona

Më të lexuarat

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha”, Rama i përgjigjet Berishës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Sali Berishës, se kreu i qeverisë hoqi dorë nga kandidimi në Durrës pasi mori vesh se...

VIDEO/ Përmbytje me verë të kuqe, momenti kur shpërthen depozita prej 50.000 litrash

Një depozitë prej 50 mijë litrash me verë të kuqe ka shpërthyer sot në një karantinë në Spanjë, duke e kthyer vendin përreth në...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

Vajza e Sabianit pozon topless, e fotografon i ati

Vajza e këngëtarit të njohur Sabiani, Keisi Medini, ka publikuar së fundmi disa foto e shtrirë në krevat dhe duke pozuar topless. E menjëherë pas...

E bujshme, zbulohet lidhja e Fjolla Morinës me biznesmenin që e shoqëronte

Këngëtarja Fjolla Morina u arrestua pak ditë më parë në Morinë bashkë me dy personat që e shoqëronin, biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi Fitim...

Të paktën 6 persona mbetën të vdekur, kur një sulmues vetëvrasës hodhi veten në erë në një dasmë në lindje të Afganistanit.

Sipas zyrtarëve afganë, sulmuesi ishte një djalë i ri i cili shpërtheu eksplozivët brenda shtëpisë së komandantit të policisë pro-qeveritare, në qarkun Paçeragam. Malek Tor, komandanti , i cili udhëheq një grup që lufton kundër talebanëve dhe grupit ekstremist Shteti Islamik, ishte targeti i shënjestruar i këtij sulmi.

Lexo edhe :   Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Autoritetet vendase kanë deklaruar se të paktën 40 persona të mbetur të plagosur, janë dërguar menjëherë në spital. Ndërkohë, përgjegjësinë e këtij sulmi nuk e ka marrë ende asnjë grup.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nga 1 tetori hapen ambientet e brendshme të bareve dhe restoranteve. Vijon ‘ndëshkimi’ për diskot dhe klubet e natës

Sikundër njoftoi kryeministri Rama, Ministria e Shëndetësisë dhe Komiteti Teknik bëjnë të ditura kushtet e hapjes së ambienteve të brendshme të lokaleve. Komiteti Teknik i...

U merrnin para studentëve për provimet, pedagogu dhe sekseri lihen në burg

Gjykata Kundër Krimit dhe Korrupsionit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për pedagogun e Korçës, Alket Dino dhe për sekserin, Xhevi Dervishi....

Një lojtar i infektuar tek ekipi i Serisë A para ndeshjes

Futbolli nuk po gjen qetësi, si pasojë e shtimit të rasteve me koronavirus. Lase Shone është bërë lojtari i dytë i Xhenoas i prekur...

Kapet 35-vjeçari i rrezikshëm, pjesë e një grupi të strukturuar kriminal

Një 35-vjeçar, i dënuar me 10 vite burg është ndaluar nga Policia Kufitare në bashkëpunim me Interpol Tiranën. Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare...

Moti për nesër/ Reshje dhe shtrëngata në të gjithë vendin

Sot pasdite (e diel, dt. 27) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Nesër (e hënë, dt. 28) priten reshje intensive në qarqet...