Bota

Hedh vetën në erë gjatë dasmës, humbin jetën 6 persona


               Publikuar në : 11:28 - 12/07/19 Enno

Të paktën 6 persona mbetën të vdekur, kur një sulmues vetëvrasës hodhi veten në erë në një dasmë në lindje të Afganistanit.

Sipas zyrtarëve afganë, sulmuesi ishte një djalë i ri i cili shpërtheu eksplozivët brenda shtëpisë së komandantit të policisë pro-qeveritare, në qarkun Paçeragam. Malek Tor, komandanti , i cili udhëheq një grup që lufton kundër talebanëve dhe grupit ekstremist Shteti Islamik, ishte targeti i shënjestruar i këtij sulmi.

Autoritetet vendase kanë deklaruar se të paktën 40 persona të mbetur të plagosur, janë dërguar menjëherë në spital. Ndërkohë, përgjegjësinë e këtij sulmi nuk e ka marrë ende asnjë grup.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT