E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Harta e plotë e përhapjes së virusit misterioz kinez: 13 shtetet e prekura

Australia, Malajzia dhe Nepali janë vendet e para që konfirmuan rastet e prekura nga virusi misterioz kinez. Pas tyre, konfirmuan dhe vende të tjera.

Më poshtë gjeni një listë të plotë të vendeve ku deri tani janë verifikuar raste të infektimit nga koronavirusi kinez. Vetëm në Kinë raportohen mbi 1287 raste, prej të cilëve 230 janë në gjendje kritike për jetën, raporton CNN. Më herët u raportua edhe për një rast në Angli, ndërkohë po pritet konfirmimi zyrtar nga autoritetet londineze.

Më poshtë është lista e shteteve ku është përhapur virusit bazuar në rastet e verifikuara deri tani:

Hong Kong: 5 raste; Tajlandë: 5 raste; Australi: 4 raste; Francë: 3 raste; Japoni: 3 raste; Malajzi: 3 raste; Singapor: 3 raste; Tajvan: 3 raste; Makao: 2 raste; Koreja e Jugut: 2 raste; SHBA: 2 raste; Vietnam: 2 raste; Nepal: 1 rast

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...