E martë, 25 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Harry dhe Meghan prezantojnë fondacionin e ri “Archwell”

Harry dhe Meghan kanë vendosur të themelojnë një organizatë bamirësie për të zëvendësuar Sussex Royals dhe ta quajnë ‘Archwell’. Daily Telegraph raportoi se çifti ka shtyre zbulimin e detajeve të mëtejshme për shkak të pandemisë.

Gjithashtu sipas gazetës, të gjitha dokumentet në lidhje me markën e re u janë dorëzuar Shteteve të Bashkuara muajin e kaluar dhe prej andej Harry dhe Meghan po planifikojnë se si të menaxhojnë shoqatën e tyre dhe aktivitetet e ndryshme vullnetare.

Harry dhe Meghan thanë për Telegraph se aktualisht janë duke punuar në frontin e Coronavirus: “Si ju, ne tani jemi përqendruar ne mbështetjen e forcave kundër pandemisë Covid-19, por përballë lajmeve të para që kanë dalë, ne jemi ndjerë të detyruar të ndajmë historinë se si
lindi gjithçka.

Në fakt, çifti thanë se donin të “bënin diçka të rëndësishme, diçka që të vlejë” me organizatën e re.

Pritet që pas përfundimit të kësaj urgjence çifti të zbulojë të gjitha detajet rreth ‘Archwell’ dhe gjithashtu të hapë kanale të reja sociale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kamera e fshehtë/Pedofili ngacmon të miturën: Çfarë pozicioni e do?

Emisioni “Stop” transmeton sonte një rast flagrant pedofilie. Mësohet se një prind është ankuar, se një i panjohur i ngacmonte të bijën e mitur...

Biznesmeni: Berisha më mori truallin pranë Ambasadës për të përgjuar amerikanët

I ftuar në emisionin “Shqip” nga Rudina Xhunga në Dritare TV, Sotiraq Naçi rrëfen historinë e tij të biznesit në vitin 1995 dhe kalvarin...

Hakmarrja vazhdon! Bashkia Tiranë kallëzon në gjykatë dy zyrtarët e FSHF-së

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka depozituar sot një kallëzim penal për Sekretarin e Përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulkun dhe Sekretarin e Shoqatës së Futbollit të Tiranës, Ardian...

Greqia shtyn masat kufizuese për shqiptarët

Greqia ka shtyrë masat aktuale anti-Covid deri në datë 7 shkurt 2022. Përmes një njoftimi, Ministria e Jashtme bën me dije se të gjithë...

Basha: Rama po e mban Shqipërinë në vendnumëro

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, akuzon kryeministrin Rama se po e mban vendin në vendnumëro. Pas publikimit të raportit të “Transparency International” ku Shqipëria...