E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Harrove që të njoh? Je një k*rvë që të vjen era…”, Stresi shan moderatoren

Moderatorja e njohur, Einxhel Shkira, ka kritikuar përmes një postimi në rrjetet sociale, veprimet e dhunshme të protestuesve, duke u shprehur se kjo nuk është mënyra e duhur për të sjellë ndryshimin.

“Ndryshimi nuk vjen me ndëshkim, as me ndërrim karrigesh pushteti, as me shkatërrim, por me reflektim mbi gabimet dhe përmirësim të qasjeve tona humane. Djegia e pemës nuk do ngjallë askënd, nuk do dënojë askënd e as do rrëzojë askënd nga pushteti, por vetëm njollos qëllimin tuaj!”, shkruan ndër të tjera moderatorja.

Ndër të tjera ajo shprehej se nuk del në protestë për të shkatërruar qytetin e saj, por protestën e bën çdo ditë të jetës. Kaq ka mjaftuar që reperi ta rishpërndajë në Instastory shkrimin e saj, duke ia kthyer me një fjalor aspak etik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...