E mërkurë, 8 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Haradinaj: Thaçin e nxorra në pension, Kurti e rikthehu

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

Ndalohet në Rinas me mbi 18 mijë euro. Ja ku i kishte fshehur paratë 46-vjeçarja

Një 46-vjeçare është ndaluar në Rinas, me një shumë të madhe eurosh të padeklaruara. Ajo u kap gjatë kontrollit në aeroport, teksa kishte me...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Kryetari i AAK dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur se ka ndikuar për të penguar ndarjen e Kosovës. Në një intervistë për “Çim Peka LIVE”, ai shtoi më tej se e ka të kotë kushdo që flet për ndarje të vendit.

“Pengimin e ndarjes së Kosovës e kam bërë unë. Nuk mund ta rikthejë askush. Vështirë është për mu të flas se çfarë do të ndodhte në atë darkë. Gjenerali Matis pranuar ushtrinë e Kosovës sipas ligjeve në fuqi.

Ligjet e detyrojnë ushtrinë e Kosovës të mbrojë njësinë territoriale të Kosovës, e kush flet për ndarje të Kosovës, flet kot”, tha ish-kryeministri i Kosovës.

Ndër të tjera ai zbuloi se kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nuk i ka shtrirë asnjëherë dorën e bashkëpunimit.

“Z. Kurti nuk ka kërkuar kurrë ndihmën time, por ka patur një qasje fyese ndaj meje. Nuk më është ofruar mundësia ti japë çdo lloj ndihme për ngjarje të natyrës nacionale. Jam shprehur se përkrah edhe qeverinë e re për interes nacional.

Lexo edhe :   Takimet e 10-12 korrikut/ Grenell: BE ka mbështetjen tonë, t’i hiqen vizat Kosovës

Por Kurti është vetëkënaqur. Kurti ka eksperimentuar me mënyrën se si e rrëzoi qeverinë në kohë pandemie”, tha Ramush Haradinaj.

“Kur isha në pushtet, Thaçin e kalova në pension. Ndërsa Kurti i bëri të gjithë armiq, dhe e rikthehu Hashim Thaçin”, shtoi kreu i AAK.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Projekti i lënë rrugëve”, Rama jep lajmin e mirë: Ka përfunduar puna në 3 tunele (FOTO)

Kryeministri Rama ka njoftuar se aktualisht në kantierin e ndërtimit të rrugës Qukës-Qafë Plloçë ka përfunduar puna në tre tunele. Kreu i qeverisë shkruan me...

Policia troket në dyert e të infektuarve, kontrolle ditë e natë nëse shkelin izolimin (VIDEO)

Situata me pandeminë sa vjen edhe përkeqësohet. Në veprim ka hyrë policia, e cila ka dalë në terren për të monitoruar personat të cilët...

Fushata zgjedhore 2021/ Rama bën lëvizjen e radhës

Kreu i qeverisë Edi Rama ka thirrur sot në ambientet e Kryeministrisë kryetarët e Bashkive. Ai po zhvillon një bisedë të gjatë me kryebashkiakët,...

Mjeku Koni: Mediat nuk futen dot brenda spitaleve COVID, pacientëve u merren telefonat

Një deklaratë e rëndë është dhënë mbrëmjen e djeshme nga mjeku Artan Koni, i cili tha në “Tempora” në RTV Ora, se asnjë media...

Pandemia/ Trondit mjeku shqiptar: Deri në fund të shtatorit mund të ketë 270-350 vdekje

Në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë thuhej se situata në Spitalin infektiv paraqitet serioze, ku ka rëndim të gjendjes shëndetësore të pacientëve...