E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Kurban Bajrami, Haradinaj bën gjestin e veçantë me policët (Foto)

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, me rastin e festës së Kurban Bajramit, e ka nisur ditën me oficerët e Policisë së Kosovës.

Këtë mëngjes, Haradinaj u ka shpërndarë një grupi policesh ëmbëlsira dhe kafe. Po ashtu, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë duke përcjellë mesazhin e kësaj feste, që është solidariteti dhe shtrirja e dorës për nevojtarët.

“Solidariteti dhe mirësia ndaj njëri tjetrit, e çon vendin përpara. Kjo vlerë e jona, duhet të ruhet dhe në këtë ditë feste për Bajramin e Vogël, ky është urimi që ndava bashkë me kolegët, në vizitën që i bëmë Bashkësisë Islame të Kosovës, ku u pritëm nga Reshat Mexhiti zevendeskryetar i BIK.
Gjithë vëllëzërve dhe motrave shqiptare, besimtarëve të fesë Islame, uroj që t’u shpërblehet sakrifica që kanë bërë për njëri tjetrin dhe për njerëzit në nevojë. Me fat!.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...