E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Hapja e listave/ Ambasadorja Yuri Kim bën lëvizjen e radhës

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, aktualisht po mban një takim me Bashën.

Takimi ‘kokë më kokë’ me kryedemokratin Basha po mbahet në selinë blu. Në mbledhje ndodhet edhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca.

Pas ndryshimeve kushtetuese që Kuvendi votoi sot, pak më herët erdhi edhe një qëndrim zyrtar nga SHBA. Ambasada në Tiranë shprehet se këto ndryshime janë në funksion të reformës zgjedhore, dhe ato do të mundësojnë masa shtesë. Nga ana tjetër, SHBA thotë se e kupton zhgënjimin e opozitës së kryesuar nga PD, dhe se mirëpret angazhimin e tyre në Këshillin Politik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...