E mërkurë, 16 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Hakmarrje e presidentit? Zbulohet fotoja që çoi pas hekurave Assange

Të shumta kanë qenë teoritë për motivet që çuan ambasadën e Ekuadorit të pranonte heqjen e azilit politik të themeluesit të Wikileaks, Julian Assange.

Dyshohet që është pikërisht një foto ajo që coi pas hekurave Assange, pas akuzave të presidentit të Ekuadorit Lenin Morena për spiunazh ndaj tij.

Bëhet fjalë për një foto të Morenos, ku ky i fundit shfaqet në një hotel luksoz  me ushqim të bollshëm. Kjo foto shkaktoi një debat të madh në një vend të varfër si Ekuadori, duke dëmtuar në një fare mënyrë edhe reputacionin e liderit të vendit. Edhe zyrtarë brenda vendit e konfirmojnë këtë gjë, të cilët e përshkruajnë presidentin

Të njëjtën gjë konfirmojnë edhe zyrtarët brenda vendit, të cilët e cilësojnë presidentin si një njeri të qetë i cili kur nevrikoset di edhe të jetë determinues, duke hedhur hije dyshime se fotoja mund të jetë një nga arsyet e largimit të themeluesit të Wikileaks.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Autogol, gola të anuluar dhe shtyllë, Franca ”gjunjëzon” Gjermaninë në Mynih

Përfundon supersfida e grupit F mes Francës dhe Gjermanisë. Gjermania e Lëv tronditet që në fillim të kampionatit europian. Skuadra e Didier Deshamps kaloi...

Pekini akuzon NATO-n për ekzagjerim të kërcënimit nga Kina

Kina ka akuzuar NATO-n se është duke shpifur për zhvillimin e saj paqësor, pasi liderët e aleancës kanë paralajmëruar për “sfida sistematike” që vijnë...

Biden shpall planin e parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm

Presidenti amerikan Joe Biden shpalli atë që ai e quajti plani i parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm. Në një deklaratë të martën,...

A mundet Basha të përjashtojë Berishën? Ja si përgjigjet Nishani

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani deklaroi se kryetari i zgjedhur Lulzim Basha, nuk mund ta përjashtojë Sali Berishën nga grupi...

RENEA kontrolle në terren, vë me shpatulla pas murit disa persona në lokal

Forcat RENEA dhe FNSH kanë dalë sërish në terren mbrëmjen e sotme, në kuadër të aksionit për kapjen e personave të shpallur në kërkim,...