E hënë, 26 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Hajdutët i vjedhin shtëpinë, tronditet ish-kryeministri: Na morën jetën tonë…

Vjedhja e banesave është një problem shqetësues në shumë vende të botës. Momenti më i mirë për hajdutët është kur të zotët e banesës nuk janë në shtëpi. Një fat jo i mirë ka ndjekur disa ditë më parë ish-kryeministrin italian Romano Prodi dhe gruan e tij Flavia.

Ata të dy kanë bërë publike rastin e vjedhje së banesës së tyrë, akt i cili ka mërzitur dhe demoralizuar shumë çiftin.

Ata na morën kujtimet e jetës ,të gruas sime dhe të miat, sende që ia kishte dhuruar gjyshja e saj, medalje, kujtimet e jetës politike, ato të jetës personale”, tha Prodi per mediat italiane

Ngjarja ndodhi natën ndërmjet të premtes dhe të shtunës, ku hajdutët, kanë përfituar pikërisht nga fakti se ne shtëpi nuk kishte njeri dhe janë futur duke vjedhur kryesisht bizhu, të cilat kapin vlerën e 30 mijë eurove.

Sipas mediave italiane sot, sendet e vjedhura kanë më së shumti se çdo gjë tjetër vlerë emocionale për Prodin dhe gruan e tij.

Ata morën gjithçka, jo shumë gjëra me vlerë, një orë të bukur të gruas sime etj, por nuk është ky është problemi, ata na morën jetën”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Polici në Kroaci: Më pak viktima, nëse do ishte vendosur rripi i sigurimit

Një aksident i rëndë ndodhi ditën e djeshme në Kroaci, ku një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë me pasagjerë shtetas nga Kosova, doli nga rruga...

Një pasuri e vogël që provokon dhe turpëron të mëdhatë e paligjshme

Nga Preç Zogaj Agjencia kundër Korrupsionit në Kosovë publikoi para pak kohësh deklaratën e pasurisë së Kryeministrit Albin Kurti për vitin 2020. Gjithsej 529 euro...

Tokio/ 13 vjeçarja japoneze fiton medaljen e arit në ‘skateboard’ për femra

Ari i parë olimpik në ‘skateboard’ për femra iu dha 13-vjeçaries japoneze Momiji Nishiya në eventin në dëborë në Ariake Sports Park. Nishiya shënoi 15.26...

Gjykata e Lartë me 8 anëtarë, Meta firmos dekretin për gjyqtarin Artur Kalaja

Nga dita e sotme, Gjykata e Lartë përbëhet nga 8 anëtarë. Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka firmosur dekretin për emërimin e gjyqtarit Artur...

Merkato/ Juventusi do lojtarin e Junajtidit, vlen 50 milion

Juventusi ka nevojë për një sulmues, pavarësisht se çfarë do të ndodhë me Kristiano Ronaldon, prandaj vëmendja kthehet te flaka e vjetër, tek një...