E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

Hajdari: Listat e hapura, realitet i zgjedhjeve të ardhshme

Deputetja Rudina Hajdari u shpreh se ishte e pranishme në këtë mbledhje të radhës të Këshillit Politik për t’i kërkuar edhe një herë PD që të mbështesë ndryshimet kushtetuese.\

Në një prononcim për mediat, Hajdari bëri thirrje që të mbështeten listat e hapura, pasi sipas saj ato do t’i fuqizojnë me shumë qytetarët shqiptarë.

“Nuk kam reshtur pa takuar qytetarë, për të marrë mbështetje për listat e hapura që kemi 1 vit që luftojmë. Ata me thonë mos u tërhiq, ec përpara…Unë erdha me këtë synim në Këshillin Politik, duke e shtruar këtë kërkesë për PD, të mbështesë ndryshimet kushtetuese, dua t’i mbështesin, se çdo demokrat e do që të vinë njerëz që do përfaqësojnë popullin.

U bëj thirrje të gjithëve të bashkohen e të mbështesin listat e hapura. Kështu mbështet ndryshimi në Kuvend. Aty do miratohen ligje që kanë të bëjë me rritje pagesash për qytetarët, rritje të cilësisë në arsim… listat e hapura do ta fuqizojnë qytetarët shqiptarë. Nuk ka njeri që ta ndalë këtë furtunë ndryshimi. Nuk përtova sot të vija këtu, është e rëndësishme që të kemi konsensus të gjerë politik..Listat e hapura, realiteti i ardhshëm në zgjedhjet e ardhshme”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Beteja e humbur e Lulzim Bashës me kauzën e varfërisë

Nga: Alfred Peza Nëse historia e demokracive te vjetra e të reja, ka patur ndonjëherë ndonjëherë një rast tipik kur një lider politik e ka...

Covid-19/ Kina ndërton spitalin me 1,500 shtretër për vetëm 5 ditë (Foto)

Kina ka përfunduar ndërtimin e një spitali me 1,500 dhoma për pacientët me Covid-19 ,për të luftuar një rritje të infektimeve, për të cilat...

Pandemia/ Austria vazhdon izolimin deri më 7 shkurt

Austria e ka zgjatur masën e izolimit deri më 7 shkurt, teksa autoritetet shprehen të alarmuar për rritje të rasteve për shkak të varianteve...

Rindërtimi dhe pandemia/ FMN: Qeveria duhet të ketë plane rezervë

Intervistë me shefen e misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun Në rast të një pandemie më të rëndë, autoritetet do të duhet të ndërmarrin...

Milan humb yjet, dy lojtarët e rëndësishëm me Covid-19

Milani njofton se Hakan Çakhanoglu dhe Teo Hernandez kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.  Një lajm  i keq ky për kuqezinjtë, që duhet të bëjnë...