E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Habit Veliaj: Rama më dërgon mesazhe kur më lavdërojnë të huajt

Kreyetari i Bashikisë së Tiranës, Erion Veliaj tha sonte se është vetë kryeministri Edi Rama i cili i dërgon lajmet që mediat ndërkombëtare shkruajnë për kryeqytetin e shqiptarëve. I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”, Veliaj tha se nuk ka asnjë lloj rivaliteti ndërmjet tij dhe Ramës.

Kryebashkiaku deklaroi se nuk shikon asnjë problem nëse mediat e huaja shkruajnë për zhvillimin e kryeqytetit por edhe për punën  e tij. Ai shpjegoi se ndryshe nga sa flitet në cepa se kjo ul vlerat e vlerat e Ramës dhe e zëmëron atë, Veliaj thotë se është Rama që i dërgon i pari mesazhet për lajmet e reja.  

Mi dërgon Edi Rama nje pjese të mirë të lajmeve që mediat ndërkombëtare shkruajnë për kryeqytetin apo për mua” deklaroi Veliaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I shpëtoi aksionit të policisë, arrestohet drejtuesi i ”Benzit”

Policia ka bërë të mundur arrestimin e shoferit të automjetit tip ''Benz'', i cili nuk iu bind urdhrin të efektivëve për t'u ndaluar, pasi...

Pesë të zhdukur, 16 të plagosur në shpërthimin e fabrikës kimike gjermane

Një shpërthim në një fabrikë kimike në qytetin perëndimor gjerman të Leverkusenit, të martën në mëngjes, shkaktoi një zjarr në një depozitë që përmbante...

E rëndë në Shkodër, 7-vjeçarja mbytet në lumin Buna

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e Shkodrës, ku një 7-vjeçare është futur për t'u larë në lumin Buna, por fatkeqësisht u mbyt....

Euro bie nën 122 lekë, vlera më e ulët që nga janari 2020

Kursi i këmbimit të euros me lekun vazhdon të rënien dhe të martën shënoi vlerën më të ulët që nga fillimi i vitit 2020. Sipas...

Integrimi/ Zaev ironizon BE-në: Kur të jenë gati, të na lajmërojnë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka ironizuar Bashkimin Europian, në lidhje me vendimin për të mos hapur negociatat, për shkak të vetos...