E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Habit analisti i njohur: Meta vjen nga një parti e mallkuar

Analisti Frrok Çupi i ftuar në ‘Top Talk’ shprehet se qëndrimi i Presidentit Meta në kriza politike nuk shihet edhe aq i rëndësishëm.

Frrok Çupi shprehet se Meta nuk është personi i duhur, kjo pasi siç thotë ai është një president i ardhur për të zgjidhur një konflikt politik si dhe nga një parti ‘e mallkuar në publik’.

“Presidenti është në panik. Ky president vjen nga konflikti politik. Zgjedhja e tij si President erdhi për të zgjidhur një konflikt politik. Ai vjen nga një parti e mallkuar në publik, vjen si parti ekstreme e majtë, por bën si e djathtë”, u shpreh Çupi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...