E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Gruaja u hodh nga autobusi? Policia ndryshon versionin e ngjarjes së rëndë

Një ditë më parë u raportua se një grua ishte hedhur nga dritarja e autobusit, pasi ishte panikosur kur kishte mësuar se mjeti kishte pësuar defekt. Një autobus me 15 pasagjerë në të kishte pësuar një defekt në Elbasan. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Tregan.

Gjatë defektit që pësoi autobusi, një pasagjere e frikësuar ishte hedhur nga dritarja e autobusit, duke marrë plagë të shumta fizike. Burimet nga policia njoftonin po kështu se për shkak të plagëve të shumta, ajo nuk ia kishte dalë dot mbanë, dhe ndërroi jetë. E ndërsa sot policia ka ndryshuar versionin e ngjarjes, duke thënë se shoferi ka kryer manovra të rrezikshme, dhe se pasagjerja është rrëzuar.

Policia e Elbasanit ka arrestuar shoferin e autobusit që u aksidentua mbrëmjen e djeshme. Ata bëjnë të ditur se ishte shoferi, Dritan Pasha, ai i cili bëri manovra të rrezikshme, e që sollën dhe vdekjen e një 47-vjeçareje. Fillimisht u raportua se gruaja u hodh nga autobusi për të shpëtuar, mirëpo policia bën të ditur se ishin manovrat e rrezikshme të shoferit që sollën rrëzimin e pasagjeres nga mjeti.

“D. P., 49 vjeç, banues në Elbasan, pasi në fshatin Tregan, Elbasan, duke drejtuar mjetin autobus ka kryer manovra të rrezikshme dhe për pasojë është rrëzuar nga autobusi pasagjerja shtetasja M. K., 47 vjeçe, banuese në fshatin Jagodinë, Elbasan, e cila për shkak të plagëve të marra ndërroi jetë në spital”, njofton zyrtarisht Policia e Elbasanit.

Lexo edhe :   Kompania derdh vaj motori në rrugë, tre aksidente nga rrëshqitja e mjeteve
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...