E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Gropa gjigante “përpin” katër automjete (VIDEO)

Një rrugë në kryeqytetin e Brazilit është shembur në mënyrë të beftë duke krijuar një gropë gjigante, në afërsi të një parkingu makinash. Si rezultat i gropës, brenda saj kanë përfunduar të paktën 4 makina që ishin të parkuara aty në momentin e ngjarjes.

Sipas mediave braziliane, gropa është shfaqur nga hiçi dhe ka përpirë katër makina. Deri tani raportohet se nuk ka viktima. Sakaq, policia ka filluar hetimet. Dyshohet që shkak për shembjen e rrugës të jetë një kantier ndërtimi në afërsi të vendngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...