E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Greqia shtyn vendimin, Kapshtica e mbyllur deri më 7 janar

Për shkak të situatës së rënduar me infektimet, asnjë gjë nuk mund të dihet konkretisht. Gjermania shtoi masat e izolimit, e shumë shtete po përjetojnë valën e tretë të zinxhirit infektues së virusit vdekjeprurës.

Nga ana tjetër, Greqia ka shtyrë sërish vendimin për hapjen e pikës kufitare të Kapshticës me Shqipërinë. Burime zyrtare nga Drejtoria vendore e Kufirit dhe Migracionit, bëjnë me dije se pala greke këtë herë e ka shtyrë vendimin deri më datën 7 janar 2021.

Më 20 nëntor, qeveria greke vendosi të mbyllë plotësisht këtë pikë kufitare, ndërsa më 3 dhjetor vendimi u ndryshua, duke lejuar të kalojnë këmbësorët, kamionët e tonazheve të rënda dhe të mallrave drejt tokës shqiptare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...