E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Greqia nuk gjen rehat, një tjetër tërmet godet shtetin fqinj

Një tjetër lëkundje tërmeti është shënuar këtë pasdite në Greqi, duke e shtuar edhe më shumë panikun e qytetarëve.

Tërmeti prej 3.5 ballësh të shkallës Rihter është regjistruar në orën 16:31, në qendër, afër Magoula Attica.

Nga raportimet e para, mësohet se nuk ka pasur lëndime apo dëme ndërsa fokusi i dridhjes është vendosur 5 km në veri të Magoula, ose 23 km në veri-perëndim të Athinës dhe thellësia fokale e tij në 9.6 km.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Dëshmia e mikut të pilotit grek që vrau gruan: Ai kishte një lidhje paralele

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...

A janë propozimet e PD-së ashtu siç i quan Preç Zogaj reformë kushtetuese?

Nga: Luan Rama Përtej ngasjes romantike për ta parë nismën e fundit të Partisë Demokratike si një përpjekje për të realizuar më në fund vetingun e...

“Mos e bëj më legen”, Shehi debat te “Ekonomia”: Ministren e njoh që fëmijë

Në Komisionin e Ekonomisë është diskuar sot për eurobondin, që mori miratimin me votat e dy palëve me vetëm një abstenim. Gjatë diskutimeve nuk...