E shtunë, 24 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Greqia në alarm/ Konfirmohet rasti i katërt me koronavirus

Pas alarmit në Itali nga koronavirusi, vemendja është kthyer tashmë nga Greqia. Frika është shtuar edhe më shumë, ndërsa sot raportohet për rastin e katërt të infektuar me koronavirus.

Bëhet fjalë një 36-vjeçare greke, e cila pak ditë më parë ishte kthyer nga Italia e veriut. Autoritetet shëndetësore kanë raportuar se ajo po mbahet nën izolim.

36-vjeçarja greke, është dërguar në një zonë të izoluar në spitalin Attikon të Athinës.

Në Itali deri më tani janë regjistruar 17 viktima dhe 650 të infektuar, ndërkohë numri i këtyre të fundit po rritet nga ora në orë.

Në Shqipëri nuk ka asnjë rast të konfirmuar me koronavirus.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Greqi, regjistrohen dy tërmete të njëpasnjëshme

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...