E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Greqi/Pranga 3 infermiereve shqiptare, s’kishin licencë për ushtrim profesioni

Tre infermiere shqiptare kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi nuk kishin licencën për ushtrimin e profesionit në vendin fqinj. Mediat vendase raportojnë se në ndalimi i tre infermiereve nga Shqipëria dhe dy nga Bullgaria, është bërë në spitalin publik të Janinës ‘Haxhikosta’.

Pas kontrollit të ushtruar, ato nuk kanë pasur dokumentacionin e duhur. Për pasojë, infermieret nga Shqipëria e Bullgaria janë arrestuar.

Nga ana e policisë vijojnë hetimet, për të zbuluar se si këto shtetase kishin arritur të punësoheshin në spitalin e Janinës, pa pasur dokumentacionin përkatës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Mashtrim në vlerën e 250 mln eurove, arrestohen 7 shqiptarë në Itali (Emrat)

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...