E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Greqi/Policia zbulon bashkëpunëtorin e pilotit që i mori jetën gruas së tij

Policia greke duket se ka zbuluar emrin e personit që ka bashkëpunuar me pilotin 32-vjeçar, Babis Anagnostopoulos në vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare. Efektivët e dinë kujt i përket zëri, pasi personi që merrte psikologen dhe e kërcënonte që të mos fliste, nuk kishte përdorur ndryshues.

Oficerët e policisë që merren me rastin, kanë kërkuar bashkëpunëtorin e drejtpërdrejtë të pilotit 32-vjeçar në vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare.

Deri më tani, policia e çështjes duket se ka vazhduar në analizën e të gjitha të dhënave, por edhe të dëshmive të dhëna nga këshilltari i shëndetit mendor i çiftit, Eleni Mylonopoulou.

Sipas faqes së parë të sotme të gazetës Spirto, EL.AS. ajo tani e di kujt i përket zëri, i cili e kërcënoi që të mos fliste për atë që po i ndodhte çiftit kohët e fundit, për sa kohë që hetimi për grabitësit dhe vrasësit e vajzës fatkeqe ishte në progres.

Autoritetet gjithashtu e dinë se cili person që kërcënoi psikologun nuk do të fliste për atë që dinte për çiftin, dhe në fakt ka sqaruar arsyen pse këshilltari po pranonte kërcënime të tilla.

Zonja Mylonopoulou, në dëshminë e saj rreth një muaj më parë, iu referua tre telefonatave kërcënuese që ajo mori nga një “person” i panjohur më 21-25 maj, kur filloi të bëhej publike se ajo ishte duke mbajtur seanca me çiftin.

Siç zbulon “To Vima”, këshilltarja e shëndetit mendor, disa ditë më herët se data e lartpërmendur ishte ankuar tek oficerët e Sigurimit të Atikës se persona të panjohur i kishin shkaktuar dëme makinës së saj në banesën e një pallati në Chalandri. Informacioni madje thotë se “ka pasur thirrje për depozita në ELAS të një të afërmi të pilotit, për lidhjen e tij të mundshme me telefonatat kërcënuese kundër zonjës Mylonopoulou dhe kolegut të saj”. Zyrtarët e sigurisë vunë në dukje se “ky hetim tani është në hetimin kryesor dhe kryhet vetëm nga oficerët gjyqësorë kompetent. Për më tepër, asnjë urdhër gjyqësor përkatës nuk është lëshuar për të hetuar ndonjë aspekt të tij tek autoritetet policore”.

Shtohet se as në kuadrin e hetimit gjyqësor për vrasjen në Glyka Nera, as gjatë hetimit fillestar të policisë, informacione të mëtejshme të detajuara nuk janë kërkuar nga këshilltari i shëndetit mendor për kohën e këtyre telefonatave, përmbajtjen e tyre të saktë. Përveç kësaj, mesazhi i regjistruar nuk u kërkua nga celulari i kolegut të saj. Kështu që e gjithë kjo mund të ketë qenë bazë për hulumtime të mëtejshme, për të nxjerrë në pah përfshirjen e supozuar të personave të tjerë në vrasje.

Burimi i lajmit: TANEA. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...