E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Greqi/ Ja momenti i ekzekutimit të 32-vjeçarit shqiptar në lokal (Video)

Mediat greke kanë publikuar momentin e ekzekutimit të 32-vjeçarit shqiptar Aris Papas, ngjarje e ndodhur në një lokal në Athinë, më 30 maj.

Nga pamjet e publikuara, shihet se një person i afrohet nga mbrapa shqiptarit, dhe e qëllon disa herë me armë. Papas arrin të futet brenda ambienteve të lokalit, por nuk ka mundur t’i shpëtojë plagëve të marra, duke ndërruar jetë disa sekonda më pas.

Pas kreu vrasjen, autori është larguar me shpejtësi nga vendgjarja, dhe sipas mediave në vendin fqinj, ai eci deri tek rruga ”Amvrakia” dhe më pas hipi në një taksi.

Ndërkohë, klientët e punonjësit e lokalit shihen teksa largohen me shpejtësi dhe të friksuar nga ngjarja e rëndë.

Viktima ka qenë një emër i njohur për policinë, teksa më parë ai kishte mundur t’u shpëtonte edhe dy atentateve të tjera,

Shqiptari mbante veshur gjithmonë një jelek antiplumb, i cili jo pak herë i shpëtoi jetën, por një gjë e tillë nuk ndodhi pasditen e 30 majit.

Dyshohet se ekzekutimi ka ndodhur për një larje hesapesh mes bandave të trafikut të drogës që operojnë në qendër të kryeqytetit grek.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...