E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.7 C
Tirana

Greqi, i moshuari humb jetën 8 minuta pas vaksinimit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në ishullin e Kretës në Greqi, ku një i moshuar ka humbur jetën 8 minuta pas vaksinimit kundër koronavirusit.

Por, sipas ekspertizës mjeko-ligjore vdekja e 85-vjeçarit ka ndodhur për arsye të tjerë që nuk kanë lidhje me vaksinimin e popullsisë, shkruan Newsbeast.

Raporti i autopsisë tregoi se vdekja e të moshuarit ka ardhur për shkak të sëmundjes së stenozës koronare dhe sëmundjes hipertrofike të zemrës, të cilat nuk kanë lidhje me Covid-19 apo vaksinimin.

Që nga fillimi i pandemisë deri më tani, në Greqi janë regjistruar 173,905 persona pozitiv me Covid, ndërsa 6,181 të tjerë kanë humbur jetën. Ndërkohë, që vaksinimi në Greqi ka nisur në datë 27 dhjetor të vitit të kaluar me vaksinën Pfizer/BioNtech.

Për shkak të rritjes së madhe të infektimeve me koronavirus, Athina dhe zonat përreth saj janë vendosur në karantinë deri më 25 shkurt.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...