E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Grenell mbërrin në Kosovë, fillon darka me Thaçin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po zhvillon një takim me emisarin special të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Grenell.

Mediat kosovare bëjnë me dije se takimi mes tyre po zhvillohet në një nga restorantet e kryeqytetit. Më herët, Thaçi lajmëroi se takimi do të mbahej në orën 19:30, por Grenell u shfaq në restorant rreth një orë me vonë.

Grenell do të takohet ditën e nesërme edhe me liderin e LDK-së, Isa Mustafën. Një ndër çështjet që pritet të diskutojnë është edhe rinisja e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Vetë Isa Mustafa ka pranuar se ndërkombëtarët po bëjnë presion për formimin sa më të shpejtë të qeverisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...