E martë, 20 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Grabitje në Bulqizë/ Gruas i thyejnë brinjët, burri me fraktura në vesh e sy

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

Një grabitje raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e djeshme, në një shtëpi në fshatin Çernenë, në Bulqizë.

Gjashtë persona kanë grabitur shtëpinë e një çifti të moshuarish, të cilët ndodheshin vetëm në shtëpi pasi djemtë i kishin në emigrim.

Ngjarja është regjistruar rreth orës 23:00, teksa të moshuarit po shihnin televizor. Ata kanë dëgjuar trokitje në derën e shtëpisë dhe zëra që bërtisnin që ta hapnin derën.

“Dolëm te dera, bërtisni “Hapni derën” dhe ne nuk e hapëm. Këmbëngulën dhe në fund çanë derën dhe u futën brenda 6 persona”, rrëfejnë bashkëshortët.

Sipas dëshmisë së tyre, grabitësit fillimisht kanë dhunuar burrin, të cilin e kanë hedhur përtokë duke i shkaktuar fraktura në vesh dhe sy. Mësohet se agresorët nuk kishin as maska dhe as doreza, por vetëm kapuça. Ata kanë kërkuar për para që në momentin që kanë arritur të futen brenda shtëpisë.

Ndërkohë, gruaja e cila përfundoi me gishtin e njërës dorës dhe 2 brinjë të thyera, ka tentuar të heqë kapuçin e njërit prej personave ama s’e kanë lejuar. Burrë e grua janë ngritur kanë shkuar të shohin dhomën e gjumit në të cilën ishte bërë grabitja dhe kanë parë çdo gjë të shkatërruar.

Ata kanë pasur sende me vlerë (florinj) në një komodinë që ishte mbyllur me çelës, që ua kanë marrë. Gjithashtu kanë grabitur edhe çantën e gruas në të cilën ka pasur kartë identiteti, lekë dhe receta mjekësore. E gjitha koha e grabitjes dhe e dhunimit ka zgjatur 5 minuta.

Policia ka konstatuar që grabitësit kanë qenë me makinë dhe e kanë lënë 200 m larg vendngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Akuzat e Metës, Rama: E turpshme të kemi një president të tillë

Kryeministri Edi Rama, e cilëson të turpshme faktin që Ilir Meta ndodhet në zyrën e Presidentit të Republikës. Pasi kreu i shtetit tha se qeveria...

Gratë naftëtare nuk dorëzohen: Nuk dalim nga greva pa marrë pagat

Gratë naftëtare në Ballsh, kanë hyrë në ditën e 6-të të grevës së urisë. Gjendja e tyre sa vjen dhe përkeqësohet, teksa njëraprej tyre është...

SHBA padit 6 agjentë rusë për sulm ndërkombëtar kibernetik

Prokurorët amerikanë kanë ngritur padi ndaj gjashtë oficerëve rusë të zbulimit ushtarak në lidhje me një fushatë ndërkombëtare sulmi kibernetik në qendër të së...

Has: Baste sportive në lokal, arrestohet i punësuari dhe në kërkim pronari

Një 45-vjeçar, shtetasi I.M u arrestua në kushtet e flagrancës nga policia, pasi ishte punësuar në mënyrë të parregullt në një lokal, ku ushtrohet...

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...