E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Grabitja spektakolare/ Zëdhënësja e “Austrian Airlines”: S’pati rrezik për pasagjerët dhe stafin

Mediat e huaja i kanë kushtuar një vëmendje të madhe ngjarjes së djeshme, ku u grabitën të paktën 2 milion euro, brenda avionit të linjës Tiranë-Vjenë.

Në një artikull të publikuar nga The Guardian, raportohet se zëdhënësja e “Austrian Airlines”, Tanja Gruber ka deklaruar se nuk ka pasur asnjë rrezik për ekuipazhin dhe pasagjerët, edhe pse në fakt katër grabitësit kanë qenë të armatosur, pasi viktimës i është gjetur automatik dhe granata.

“Imbarkimi i pasagjerëve sapo ishte kryer. Nuk ka pasur asnjë rrezik për ekuipazhin dhe pasagjerët,” tha ajo.

Po ashtu, Gruber njofton se për arsye sigurie, nuk do të bëhen më transferta cash ta parave nga Tirana drejt Vjenës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...