E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Grabitet banka në Shkup, autorët marrin 100.000 euro

Grabitet një bankë në qytetin e Shkupit. Disa persona të armatosur me armë zjarri të tipit kallashnikov kanë grabitur një filial të një banke në Butel, ndërsa mediat vendase raportojnë se janë marrë rreth 100 mijë euro.

Nga ngjarja nuk ka pasur viktima apo të lënduar, ndërsa forcat e shumta të policisë kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, si dhe po punohet për kapjen e autorëve. Po ashtu, ka mbërritur edhe një grup hetimor për kryerjen e ekspertizës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...