E martë, 20 Tetor, 2020
9 C
Tirana

Gold Ag: Dy gjyshërit mi vrau serbi, i vunë bombë në xhami (VIDEO)

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

‘Gjobat për maskat të paligjshme’, /Meta-Ramës: Reflekto, po tremb qytetarët

Presidenti i Republikës, Ilri Meta i bën thirrje qeverisë, që të reflektojë për aktin normativ, që gjobit qytetarët të cilët nuk e mbajnë maskën...

Reperi i njohur Gold Ag ka rrëfyer në emisionin Rudina në Tv Klan se kënga e tij “Sofra e nanës” është kënga e vetme që ai nuk ka marrë asnjë kritikë dhe është pëlqyer dhe dëgjuar nga e gjithë bota. Ai ka treguar se të gjitha tekstet e këngëve që shkruan ja lexon nënës së tij, ku prej disa prej tyre ajo frikësohet. Ai e këshillon atë dhe i thotë që nuk duhet të frikësohet, sepse ajo është një bijë dëshmorësh. Gold Ag tregon se dy gjyshërit e tij, ai nga nëna dhe nga babai janë vrarë nga serbët dhe për këtë arsye edhe këngët e tij kanë shpesh këto tematika.

Gold Ag: Ka qenë një këngë që ka patur komente të shumta. Në të gjitha këngët e tjera ata që nuk i kanë pëlqyer, kanë gjetur ndonjë detaj, jo pse e ke thënë ashtu, kështu, ndërsa tek kjo këngë nuk ka pasur asnjë koment negativ dhe as në YouTube. Ka pasur dëgjueshmëri në çdo vend të botës.

Rudina Magjistari: Me siguri ke fituar zemrat e të gjitha nënave apo jo?

Gold Ag: Unë jam rritur vetëm me nënën prej moshës 6-vjeçare kur më ka ndërruar jetë baba në vitin ’92. Unë me nënën jam rritur dhe kam qejf që ashtu siç e dua unë, gjithësecili të dojë nënën e vetë pavarësisht se rritet me një prind apo me të dy bashkë. Për mua ka qenë sikur e kam kënduar për nënën time duke e hequr veten si kurbetqar. Nënës ja tregoj tekstet e këngëve para se i publikoj dhe tani edhe nuses.

Rudina Magjistari: Të ka thënë ndonjëherë që jo, kjo nuk është gjë mos e publiko?

Gold Ag: Ka pasur raste kur është frikësuar sepse secila nënë për fëmijën e vetë nuk ka qejf të shohë diçka keq. Ka raste që unë e kam atë drejtimin tim, kokfortësinë që kur dua të bëj diçka nuk mendohem dy herë. Ka pasur disa herë frikë, por ti je çikë e dëshmorit, bile ti nuk duhet të frikësohesh, duhet të më japësh zemër, jo mos e bëj.

Të dy gjyshërit e mi janë vrarë prej serbëve në vitet ’40. Kur kanë venë bombë në xhami e kanë vrarë babën e babës, babin tim ma ka lënë 2 vjeç. Baba i nënës është vrarë kur ka qenë ushtar dhe nëna nuk e ka parë babën e vetë asnjëherë sepse nuk kishte lindur ende, kur e vranë. Për këtë arsye janë kështu dhe këngët e mia dhe kur më pyesin pse këndon kështu, kjo është historia ime dhe s’mund të bëj ndryshe. /tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Më qëlluan me pistoletë”, zbardhet telefonata që alarmoi Policinë e Vlorës

Një 27-vjeçar ka denoncuar në Komisariatin e Policisë së Vlorës, së një person ka dashur ta vrasë. Shënjestra ka qënë shtetasi me inicialet M.F....

Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana, ja rrugët alternative 

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, njoftoi se nga nesër do të kufizohet trafiku në zonën e Unazës së Madhe tek ish sheshi...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sërish izolim?/ Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar për mësimin online

Për ti paraprirë çdo situate lidhur me pandeminë, janë marrë masat edhe për trajnimin e mësueve për mësimin online. Shumë mësues kanë rezultuar të...

Familja i jep fund kërkimit për biznesmenin Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës ka bërë të ditur se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij. Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit...