E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

“Goditje shpartalluese”/ Rama lëshon paralajmërimin e fortë (VIDEO)

loading...

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, dha sot detaje mbi operacionet që u bënë mbrëmjen e djeshme, gati në të gjithë vendin. Ai bëri me dije se janë arrestuar 115 persona, ku disa prej tyre janë organizatorët kryesorë të veprimtarisë së lojërave të fatit në shkallë vendi.

Lidhur me këtë çështje ka ardhur një reagim i fortë nga ana e kryeministrit Rama. Ai e ka cilësuar si një goditje shpartalluese ndaj rrjeteve kriminale të organizimit të lojërave të fatit.

Rama sqaron më tej se lojërat e fatit ndalohen me ligj në Shqipëri dhe organizatorët, menaxherët dhe shërbëtorët e linjave kriminale të organizimit të tyre, dënohen me burg nga Kodi Penal i Republikës së Shqipërisë.

Statusi

Policia e Shtetit – GODITJE SHPARTALLUESE RRJETEVE KRIMINALE TË ORGANIZIMIT TË LOJRAVE TË FATIT👊

Lojrat e Fatit ndalohen me ligj në Shqipëri dhe organizatorët, menaxherët dhe shërbëtorët e linjave kriminale të organizimit të tyre, dënohen me burg nga Kodi Penal i Republikës së Shqipërisë.

Operacioni policor “Fundi i Lojrave” është një MESAZH I QARTË jo vetëm për ata që i hyjnë rrugës qorre të organizimit të kësaj veprimtarie kriminale, po edhe PËR TË GJITHË ATA QË I JANË FUTUR “LOJËS SË KRIMIT” në çfarëdo drejtimi, fushe apo niveli:

SHQIPËRIA NUK ËSHTË VEND PËR JU.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Izolimi jep rezultat, trend në rënie i të prekurve nga COVID-19 (VIDEO)

Duket se izolimi po jep efektet pozotive, në mos përhapjen në masë të madhe të koronavirusit në vend. Shifrat e raportuara nga Ministria e Shëndetësisë...

Ngjarja makabre e kushëririt që mbajti Enverin në Paris

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur Abaz Omarit me origjinë nga Gjirokastra, nëna e të cilit, ishte kushërira e parë e Enver Hoxhës, pasi i...

Vetëizolohet Zoran Zaev, u intervistua nga një gazetar i infektuar

Për shkak të pandemisë, ish-kryeministri Zoran Zaev mësohet se është vetëizoluar. Lajmi është përcjellë nga mediat në Maqedoninë e Veriut. Ka qenë fillimisht Ministri i...

Shqipëria në izolim, 47-vjeçari tenton të vjedhë lokalin. Ç’ka ndodhur gjatë 24 orëve të fundit

Nuk ka ditë që policia të mos raportojë për personat të cilët thyejnë rregullat e karantinimit. Ka nga ata qytetarë të cilët nuk pyesin...

“Po të fal që ke thyer karantinën”, si u zbulua 43-vjeçari që u bënte presion njerëzve

Pandemia që ka përfshirë Shqipërinë, ka izoluar shqiptarët brenda shtëpisë. Oraret që shfrytëzohen për të dalë respektohen në një masë të madhe nga ana...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT