E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Goditja ndaj djalit të ish-deputetit, Berisha: Ja pse Rama i ‘urren’ fierakët

Protesta e opozitës që filloi para Kryeministrisë, për të marshuar më pas para Kuvendit dhe që u mbyll si gjithmonë te selia e PD-së u shoqërua me disa incidente dhune. Shoqërimi i Bruno Baçi, djalit të ish-deputetit të Fierit, Luan Baçit. Ai është sulmuar nga një efektiv policie i veshur civil, në momentin që po filmonte shoqërimin në e disa protestuesish të cilët kishin ardhur nga Fieri.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar foton dhe identitetin e efektivit i cili goditi Bruno Baçin, i cili është Kreshnik Alia. Po ashtu Berisha ka zbuluar edhe arsye e sulmit që iu bë protestuesve të Fierit, e cila sipas tij lidhet me protestën që ata organizuan ditën kur Edi Rama ishte në qytetin e tyre në takim me qytetarët.

“Krimineli Kreshnik Alia, i ngarkuar nga Edvin Kristaq Urrejtja, qe goditi te riun nga Bruno Baci, te birin e kryetarit te PD se Fierit qe ja menderosi Edvinit mitingun me narko zyrtaret e Fierit dhe rretheve te tjera te Jugut. Sb”

Bruno Baçi, arrestimi i djalit te ish-deputetit te Fierit on Vidnews.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...