E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Goditja e Guardiolës, gati firma me Grealish, 100 milion paund Aston Vilës

Jack Grealish është gati të kalojë nga Aston Villa tek kampioni i Premier League-s, Manchester City, nënjë transferim me vlerë 100 milion £.

Transferimi rekord i anglezit për në Etihad Stadium është “i bërë”

Pep Guardiola po synonte Grealish këtë verë pasi ai planifikon të mbrojë titullin Premier dhe do të luajë ndoshta shansin e tij të fundit për të fituar kurorën e Ligës së Kampionëve.

Marrëveshja pritet të përfundojë pas Euro 2020, ku Grealish aktualisht po luan për Anglinë.

Megjithëse Villa ka insistuar publikisht se 25-vjeçari, i cili ende ka një kontratë katër-vjeçare, nuk është për shitje, transaksioni po ndodh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...