E hënë, 17 Janar, 2022
6.5 C
Tirana

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se reformat nuk duhen bërë pse i duan të huajt, por sepse i nevojiten Shqipërisë. Ai ka një mesazh të fortë lidhur me qëndrimin e pushtetarëve tanë karshi të huajve.

“Prijësit tanë duhet ti masim se sa janë të përgjegjshëm, sa janë të ndershëm e jo sa janë të pëlqyer nga të huajt.

Me atë ata duan të na tregojnë se janë perëndimorë, dhe se janë fanari që ne duhet të ndjekim. Por në fakt qytetarët duhet të jenë perëndimorë, politikanët duhet të jetë pro-shqiptarë. Ata nuk duhet të bëjnë Reformë në Drejtësi pse e do Amerika apo Europa, por sepse iu duhet Shqipërisë.

Edhe sot cilat janë britmat më të zëshme në Shqipëri? “E do Amerika”, “Amerika do të arrestojë këtë edhe atë”. Ne presim që Shqipërinë do e ndërtojnë të huajt”, u shpreh Mehmeti.

Sa i përket Reformës në Drejtësi, publicisti nga Shkupi e quajti një projekt të dështuar. “Reforma në Drejtësi është e dështuar. Kur Maqedonia kërkoi të bënte Vettingun, cila ishte përgjigjja? “Është një projekt i dështuar”, tha Mehmeti, ndërsa pati edhe një apel: “Të mos bëjmë si Rilindasit që edhe plisin do të na i hiqnin, dhe do të vendosin tangat si veshje kombëtare”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...