E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Gjykata nuk e beson, Fjolla Morina niset drejt maternitetit për një vizitë të dytë

Fjolla Morina i është drejtuar sërish maternitetit, ku do t’i nënshtrohet një vizite të dytë për të vërtetuar nëse është shtatzënë, siç ajo pretendon ose jo.

Ajo u arrestua të shtunën, për shkak të një arme pa leje që u gjet në makinën e saj, ku po kalonte kufirin e Shqipërisë së bashku me dy shtetas të Kosovës.

Këngëtarja ka dalë sot para Gjykatës së Kukësit, për t’u njohur me masën e sigurisë, për armëmbajtje. Vendimi për të ishte parashikuar të jepej në orën 08:20, por seanca u shty për në orën 13:00.

Prokuroria ka kërkuar caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg”, por e akuzuara ka kërkuar që t’i jepet “arrest shtëpie” me pretendimin se është shtatzënë dhe për këtë ka paraqitur një eko.

Për këtë arsye, prokuroria ka kërkuar që të paraqitet në seancë një mjek gjinekolog, me argumentin se një eko nuk mund të mjaftojë për të vërtetuar se është shtatzënë. Nëse gjykata merr një vendim më të lehtë se ‘arrest me burg’, atëherë prokurori ka kërkuar një garanci shtesë pasurore prej 5 mln lekë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...

Biznesmenit të njohur tentohet t’i digjet lokali, arrestohet “Ujku” në Sarandë

Pas atentatit ndaj biznesmenit të njohur në Sarandë, një person ka tentuar ti digjte lokalin. Policia ka prangosur autorin e njohur me nofkën “Ujku”....

Profil/ Kush është Denzel Dumfries?

Denzel Dumfries ka qenë çelësi i të dy fitoreve për Holandën deri më tani, por ka bërë një rrugë të gjatë nga fillimet e...