E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Gjykata lë në burg vëllanë e ish-kandidatit për deputet

Gjykata ka caktuar masën “arrest në burg” për Alfred Debreshin, i cili akuzohet se ka vënë tritol në makinën e vëllait të tij, minatorit dhe ish-kandidatit për deputet Elton Debreshi. Dyshohet se Debreshi e ka sajuar atentatin me tritol në mjetin e tij, në bashkëpunim me të vëllanë, për të përfituar azil në Francë.

Nga përgjimet rezultoi se Alfred Debreshi, është person i implikuar drejtpërdrejt në këtë ngjarje, pasi në bisedat e tij, ai disa herë i drejtohet vëllait të tij, Eltonit, me fjalët “më fute në burg”. Po kështu gjatë bisedave ambientale të përgjuara, vëllezërit Debreshi flasin për mënyrën se si ata e kanë deklaruar ngjarjen përpara policisë, dhe janë shumë të shqetësuar pasi deklarimet e Alfredit nuk përputhen me të Eltonit.

Elton Debreshi ka kandiduar në zgjedhjet e 25 prillit si deputet i pavarur në Dibër, ndonëse nuk arriti të marrë votat për të siguruar mandatin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...