E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Gjonaj: Korrupsioni nuk zhduket me një mandat, beteja vazhdon!

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në fjalën e saj në Kongresin e PS-së, tha se reforma në drejtësi është e pandalshme dhe se maxhoranca ku ajo bën pjesë është e vendosur për të ecur në rrugën e reformave, për të bërë shtet. Ajo shtoi më tej se beteja vazhdon, por korrupsioni nuk zhduket me një mandat. Ndër të tjera, Gjonaj premtoi se shumë kanë për të bërë, dhe se janë në rrugën e duhur.

“Reforma në drejtësi, sado janë përpjekur per ta ndalur, është e pandalshme dhe rezultatet e saj janë vetëm fillimi. PS dhe kjo maxhorancë është e vendosur për të ecur në rrugën e reformave për shtet. Ne zgjodhëm një qasje të re për qeverisje, një koalicion për qytetarët me qytetarët.

Beteja vazhdon, korrupsioni nuk zhduket me një mandat. Kemi shumë për të bërë, por jemi në rrugën e duhur me vullnet të fortë. Forcimin e strukturave, dhe një administratë profesioniste do të na japë një qeverisje shumë më të mirë.

Për këtë maxhorancë, prioritet është vëmendja ndaj qytetarit, shërbimi ndaj tij në respekt të plotë të ligjit”, përfundoi Gjonaj.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...