E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Gjithmonë me sytë nga jashtë për ndihmë!

Nga: Mentor Kikia

Kur na bien zjarret, kërkojmë helikopterë deri në Holandë e Çeki!

Kur bie tërmet, kërkojmë qen nuhatës në Turqi e Kosovë!

Kur përmbytemi, na vijnë ndihmës edhe me pompa thithëse nga Kosova e Maqedonia!

Kur kemi sherre politike (me shumicë në fakt) kërkojmë ndihmë nga ambasadorët dhe misionaret e Brukselit, të na i zgjidhin!

Kur duhet të zgjidhim një ngërc juridik, kushtetues e ligjor, i shkruajmë Komisionit të Venecias për “një mendje”!

Po vetë, a do të bëjmë ndonjëherë ndonjë gjë?

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...