E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Gjermania regjistron 4 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Gjermania ka regjistruar 4 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Kështu shkon në 9,086 numri i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19 në Gjermani.

Sa i përket rasteve të reja, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 219 raste duke e çuar në 196,554 numrin e përgjithshëm të të infektuarve.

Kujtojmë se qeveria gjermane i ka hequr kontrollet kufitare me shtetet anëtare të BE-së dhe me disa vende të tjera. Siç dihet tashmë Gjermania ka regjistruar shumë më pak viktima se Britania e Madhe, Franca, Italia e Spanja.

Më shumë se 11,5 milionë njerëz nga e gjithë bota janë prekur nga koronavirusi, ndërsa më shumë se 536 mijë persona kanë humbur jetën.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...

Gazetarja Lala: Antonio Gallo ka hyrë dhe ka dalë me dhjetëra herë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të tjera në lidhje me përgjimet e antimafias italiane, ku flitej për politikanë shqiptarë të lidhur me Ndrangheta-n. Ajo...

Përgjimet/ Lubonja: Deklaratë e poshtër e ambasadorit italian, bashkëfajtor

Analisti Fatos Lubonja, e ka cilësuar të poshtër deklaratën e ambasadorit italian, Fabrizio Buçi, i cili reagoi në lidhje me përgjigjet e Antimafias italiane...

Kreshnik Spahiu: Ndragheta nuk hyn tek ne sepse ka frikë nga mafia shqiptare

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu ka dhënë një ide tjetër lidhur me përgjimet e antimafias për lidhjet e Ndrangheta-s me mafien shqiptare. Sipas tij, Ndrangheta...

Aksident në Vlorë, humb jetën punonjësi i policisë (Emri)

Një aksident i rëndë nga ndodhur në qytetin e Vlorës, ku për pasojë ka humbur jetën një punonjë i policisë. Në aksident janë përfshirë dy...