E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Gjermani/ Tentoi t’i ikte policisë, shqiptari lë vajzën 6-vjeçare në makinë dhe ia mbath në…

Një shqiptar 33-vjeçar nga Kosova ka rënë në prangat e policisë gjermane, pasi autoritetet vendase kishin vendosur për ta dëbuar një vit më parë.

Sipas mediave gjermane, shqiptari ndodhej në një makinë të pasiguruar së bashkë më vajzën e tij 6-vjeçare, ndërsa raportohet se në tentativë për t’i ikur policisë, 33-vjeçari rriti shpejtësinë, duke rrezikuar në këtë mënyrë jetën e tij dhe të vajzës.

Ai u ndalua në autostradën Bramsche-Neuenkirchen-Vörden, teksa nuk iu bind urdhrit të policisë.

Më pas ai ka lënë makinën bashkë me vajzën brenda dhe ka vrapuar përmes fushave të misrit ku në fund është kapur.

Pas arrestimit të tij, shqiptarit iu bllokua patenta, ndërkohë që policia njoftoi bashkëshorten që të merrte vajzën 6-vjeçare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...