E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Gjermani, koronavirusi mbyll dyert e stadiumeve

Gjermania ka rritur masat drastike të izolimit ndaj përhapjes së Covid-19, pas shtimit të numrit të personave të infektuar.

Ambientet kulturore, restorantet, pishinat, palestrat, parukeritë, si dhe ambjentet e hapura duke përfshirë dhe stadiumet do të mbyllen nga muaji nëntor.

Kancelarja gjermane Angela Merkel theksoi se është koha që të veprohet menjëherë kundër përhapjes së koronavirusit.

Në muajin shtator, Gjermania po përgatitej për lejimin e një numri të kufizuar të tifozëve në stadiumet e vendit, por rritja e frikshme e infektimeve me koronavirus e ka detyruar shtetit gjerman që tërhiqet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Gjermania regjistron për herë të parë mbi 100 mijë raste të reja me k*ronavirus

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...