E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

“Gjendja jashtë kontrollit”, qytetari denoncon tek Berisha ç’po bëhet me të infektuarit

I ashtëquajturi qytetari digjital, denoncon tek ish-kryeministri Berisha rastin e shumë personave të cilët janë në gjendje të rëndë, por atyre nuk u bëhet tamponi.

Berisha e ka konsideruar si një gjendje alarmante me COVID-19 në qytetin e Bajram Currit.

Qytetari thotë se gjëndja është jashtë kontrollit, e ndërsa mjekët e qendrave nuk ju përgjigjen të sëmurëve.

Të sëmurët paraqiten në spital, por lihen në mëshirë të fatit, pasi s’ka tampona.

Statusi

Gjendje alarmante e covid19 ne Tropoje!

Jane mbi 20 persona qe presin me kot per testin!
Te semure ne gjendje te rende qe nuk ndihmohen.
127 nuk ju shkon ne ndihme.
Personeli mjekesor pa mjete mbrojtese

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Persh Dr Berisha ne b curre gjendja jasht kontrilli nga Cov19 mjeket e qendrave nuk ju pergjigjen te semureve ata vijne ne spital per ndihme por ne spital ska tampona ata qe kan tampon nuk nuk I pergjigjen as mjek e te spitaleve thua s ua bejne me parat e veta ka dhe nje pacjent ne gjendje te keqe me cov 19 SH GJ qe nuk i jep ndihmen njeri. As 127 nuk ju vjen ne ndihme personeli ne gjendje te mjerushme gjithqka jasht kontrolli anonim te lutem aktualisht jane mbi 20 persona qe presin per tampon.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...