E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Gjendet një trup i pajetë në Ulqin, dyshohet se i përket ish-shefit të policisë

Një trup i pajetë është gjetur në Ulqin, e ndërsa ka dyshime të forta se i përket ish-shefit të antidrogës që u shpall i zhdukur. Ndonëse ende nuk dihet zyrtarisht, mediat raportojnë se nga policia e Malit të Zi, bëhet me dije se nga rezultatet paraprake të hetimit trupi i pajetë i përket ish-shefit të policisë së Ulqinit, Rudolf Elezoviç. Shkaku i vdekjes do të përcaktohet nga autopsia, por që aktualisht, gjithçka tregon për vetëvrasje.

Trupi i pajetë dyshohet se është i Rudolf Elezoviç, pasi ky i fundit u raportua i zhdukur nga gruaja e tij më 27 maj. Elezoviç ka shërbyer si shef i policisë së Ulqinit për gati gjashtë vjet, deri në vitin 2014, kur u zëvendësua nga Sead Djozovic. Më parë ai ka mbajtur poste të tjera të larta në policinë e Malit të Zi. Rudolf Elezoviç humbi kontaktet me familjen e tij më 27 maj të këtij, në mes të kufirit ujor të Shqipërisë me Malin e Zi në afërsi të Pentarit dhe Reçit në lumin Buna.

Pak ditë më parë, mediat serbe përcillnin të dhëna, lidhur me zhdukjen misterioze e shefit të anti-drogës. Duke iu referuar mediave serbe, Rudolf Elezoviç, pasi mësoi se anëtarët e një grupi kriminal, të dyshuar për kontrabandë, rreth dy tonë e gjysmë marijuanë e shënuan atë si një nga lidhjet më të rëndësishme në trafikun e drogës nga Shqipëria në Evropë, u arratis në një vend fqinj. Kjo mund të jetë arsyeja pse Elezoviç në Shqipëri nuk u shënua në asnjë nga pikat kufitare, pasi dokumentet e tij mbetën në shtëpi, pasi kaloi në mënyrë të paligjshme. Sipas burimeve të ‘Dnevni novini’, ai kërkoi ndihmë nga anëtarët e organizatës kriminale që janë në Shqipëri, dhe i siguruan atij dokumente të rreme me të cilat ai mund të vazhdonte arratisjen e tij.

Lexo edhe :   Policia e Malit të Zi: Trupi i pajetë që u gjet në Ulqin është i Elezoviçit
Lexo edhe :   Policia e Malit të Zi: Trupi i pajetë që u gjet në Ulqin është i Elezoviçit

Dyshohet se kjo ngjarje kriminale për shefin e Antidrogës në policinë kufitare të Ulqinit, ka të bëjë me aksionin policor “Kurthi”, ku u arrestuan 24 persona për trafikimin e 2.5 ton marijuanë nga Shqipëria, përmes Malit të Zi e drejt vendeve të rajonit e më pas për në vendet e BE-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...