E mërkurë, 27 Janar, 2021
7 C
Tirana

Gjendet i vdekur në banesë vëllai i vrasësit të të “fortit” të Tiranës, Naim Zyberit

Gjendet i pajetë në banesën e tij vëllai i i vrasësit të Naim Zyberit, i cili konsiderohej si i “forti i Tiranës” në vitin 1997.

Uliks Gjenerali (Gjinarari) është gjetur i vdekur nga familjarët mesditën e sotme në shtëpinë e tij në fshatin Lukovë, ndërsa rrethanat e këtij krimi mbeten mister.

Trupi i pajetë është dërguar në morgun e spitalit të Sarandës, ku priten edhe rezultatet e autopsisë.

Viktima është vëllai i Gert Gjeneralit (Gjinararit), i cili u arrestua me akuzën për vrasjen e Naim Zyberit në një spital në Milano, vrasje e kryer në bashkëpunim me mikun e tij, Arben Grori.

Gjenerali u lirua në shkurt të këtij viti pas 19 vitesh burgim, pasi përfitoi lirim me kusht. Nuk kaluan më shumë se vetëm 5 vite nga ekstradimi, kur i akuzuari për vrasjen e bujshme kërkoi nga gjykata e Korçës lirimin me kusht, kërkesë që e bazon në sjelljen shembullore, rehabilitimin e tij dhe rikthimin si i integruar në shoqëri. Në vendimin e gjykatës cilësohej se Gjenerali kishte ‘Marrëdhënie të rregulluara me trashëgimtarët e viktimës’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mori dozën e parë të vaksinës, infektohet me Covid-19 mjeku Pëllumb Pipero

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka rezultuar pozitiv me COVID-19, pas një testi që ka bërë ditën e djeshme. Mjeku u infektua 14 ditë pasi ka...

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...