E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

Gjenden dy adoleshentet e zhdukura në Tiranë, policia zbardh detajet

Dy vajzat e humbura në datën 1 janar janë gjetur paraditen e sotme në qytetin e Përmetit nga policia lokale. Të marra në pyetje nga policia, vajzat kanë deklaruar se janë larguar me vetëdije nga shtëpia, pasi familjet e tyre nuk silleshin mirë me to.

Dy 16 -vjeçaret u larguan nga shtëpitë e tyre mëngjesin e 1 janarit, dhe humbën çdo kontakt me të afërmit e tyre.

Burime ende jo zyrtare thanë se të dy vajzat kishin marrë dhe kartat e identitetit, kur lanë shtëpitë e tyre. Para pak ditësh kujtojmë gjithashtu se nëna e vajzës me iniciale K.A., kontaktoi emisionin “Pa Gjurmë” dhe bëri apel ti gjenin vajzën, pasi ishin shumë të shqetësuar mos e kanë gënjyer dhe e kanë rrëmbyer.

Vajzat janë gjetur në gjendje të mirë shëndetësore, dhe autoritetet policore po i kthejnë nga qyteti i Përmetit për në Tiranë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...