E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Gjashtë kombëtare në fushë/ Përballjet e ditës së sotme në Europian

Italia ka mundur 3-0 Turqinë në ndeshjen hapëse të Euro 2020. Edhe dita e sotme premton shumë emocione, pasi do të luhen 3 sfida të tjera.

Në orën 15:00 pritet të luhet ndeshja mes Uellsit dhe Zvicrës, dy skuadrat e tjera të grupit A.

Këto dy skuadra, do të kërkojnë me çdo kusht fitoren. Ndeshja do të luhet në Baku, në Azerbajxhan.

Në 18:00, luhet sfida mes Danimarkës dhe Finlandës, në një ndeshje ku danezët vijnë si favoritë, por nuk përjashtohen surprizat.

Mbrëmja mbyllet me Belgjikë-Rusi, sfida tjetër e grupit B, e cila do të zhvillohet në “Gazprom Arena” Shën Pjetërsburgut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...