E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

“Gëzuar”, Berisha zgjedh këtë mënyrë për të uruar Krishtlindjet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zgjedhur të urojë Krishtlindjet duke publikuar një mesazh në rrjetin social Facebook.

“Miqve tanë të krishterë, por edhe të gjithë besimtarëve të Zotit ju urojmë gëzuar lindjen e Jezu Krishtit, Hyijt, por edhe profetit dhe burrit që ndryshoi botën dhe njerëzimin. Lavduar qoftë Krishti Mbret!”- shkruan Berisha pranë fotos ku shfaqet me bashkëshorten e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...