E mërkurë, 30 Shtator, 2020
15 C
Tirana

“Gënjeshtra shpërtheu”, Berisha: Ja si qëndron e vërteta me pandeminë

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Në 24 orët e fundit, situata me koronavirusin është përkeqësuar tej mase. Pak orë më parë u raportua nga Ministria e Shëndetësisë, se kishim të bënim me 36 raste, ku 27 i përkasin Tiranës. Kjo situatë nuk ishte kaq e papritshme, për shkak të grumbullimeve masive që kanë ndodhur ditët e fundit.

Referuar situatës me COVID-19, një reagim ka ardhur nga ish-kryeministri Berisha. Sipas tij, Rama është ‘autori’ i kësaj situate, ku luhet me shifrat dhe nuk tregohet si është realisht.

Berisha shprehet në statusin e radhës, se prej katër muajve, Rama mashtroi e falsifikoi shifrat për testimet. Ish-kryeministri thotë se çdo rast i infektuar apo i vdekur nga koronavirusi, është kontrolluar nga Rama.

Statusi

Genjeshtra Shpertheu!
Loja me shifrat e pandemise, loje me jete njerezish!

Miq, prej kater muajve ne menyren me kriminale kryeepidimiologu i Surrelit mashtroi, fallsifikoi, manipuloi shifrat per testimet, te infektuarit, te vdekurit nga Pandemia.

Rezultati eshte ky:
Thane se kulmin e arriti ne fillim te prillit por kulmi dhe i rasteve te infektuara arriti te ne sot me dt 9 qershor! Por askush nuk mund te thote se ky eshte kulmi dhe se kur do te jete apo kur ka qene kulmi. Pasi çdo testim, cdo rast i infektuar apo i vdekur nga covid19 eshte kontrolluar, shpallur, fshehur direkt nga skizoidi sadist i Surrelit per te shpallur veten me te mirin. Keshtu qe sot nuk shpetheu kulmi por shpertheu genjeshtra, tallja dhe mashtrimi i kryeepidimiologut xhahil te Surrelit qe kerkonte poshtersisht me cdo cmim te nxirrte fitime personale edhe me trajtimin e pandemise ne kurriz te shendetit, jetes se njerezve.

Lexo edhe :   “Dinë vetëm të nxijnë e të helmojnë miletin”, Rama del me mesazhin e fortë që në mëngjes

Para kesaj situate, duke denoncuar me forcen me te madhe trajtimin kriminal dhe me pasoja tejet te renda per qytetetaret te pandemise covid19 nga kryexhahili i epidemiologjise boterore, ju bej thirrje qytetareve:
1- te respektojne me rigorozitet distancimin social dhe
2- te mbajne ne çdo mjedis me te tjere jashte shtepie masken dhe rregullat e higjenes personale!

Lexo edhe :   Një ditë të gjithë do vdesim, e rëndësishme është si e jetojmë jetën

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fuqitë e mëdha dhe konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Çfarë e bëri të rishpërthejë konfliktin për Nagorni Karabakun? Ekspertët mendojnë se kjo mund të ketë lidhje me gjendjen e përkeqësuar ekonomike në Azerbajxhanin...

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

Emërohet kryeministrja e parë femër e këtij shteti afrikan

Presidenti i Togos (shtet në Afrikë), Faure Gnassingbe emëroi sot kryeministren e parë femër të vendit, Victoire Tomegah Dogbe. 60-vjeçarja zëvendëson Komi Selom Klassou, i...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...