E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Genc Sulçebe: Vështirë mbajtja e maskave

Imunologu Genc Sulçebe, u shpreh se shumica e njerëzve në rrugë nuk e mbajnë maskën dhe e sheh të vështirë implementimin e nismës së qeverisë.

I ftuar në Arena në RTV Ora, Genc Sulçebe tha se pjesa dërrmuese e qytetarëve nuk e mbajnë maskën në rrugë. Për të, masa në fjalë kërkon ndërgjegjësim, pasi rrezikojnë veten dhe të tjerët.

“Në rrugë, 90% e njerëzve nuk e mbajnë maskën. Nuk e di se si do të vendoset direkt ditën e nesërme, mbajtja maskave me detyrim.

Kjo është një masë që kërkon ndërgjegjësim, pasi rrezikojnë veten dhe të tjerët. Unë e shoh shumë të vështirë ndërgjegjësimin e kësaj mase”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...