E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Gazetari “ngacmon” demokratët, Edi Paloka ngatërron makinën

Të dielën, gazetari i emisionit Stop në Tv Klan, Klintoni shkoi në selinë e Partisë Demokratike ku po zhvilloheshin zgjedhjet për kryetarin e ri të demokratëve.

Gazetari pyeti disa prej figurave të njohura të PD-së se cilin prej kandidatëve votuan. Sikundër, pyeti edhe ish-Kryeministrin Sali Berisha, duke i kërkuar një opinion nëse do ta mundte Edi Rama po të ishte kryetar i PD-së.

-Nëse ti do të ishe kryetar i ri, do e mundje dot Ramën?

Sali Berisha: Tani, me këto “nëse” unë nuk jam. Unë nuk flas me “nëse”.

-Dje ka qenë ditëlindja e kryetarit Lulzim Basha…

Sali Berisha: I uroj 120 vjet.

-A ju ka telefonuar Sali Berisha një ditë përpara për t’ju thënë se kë do votoni apo jo?
Tritan Shehu: Nuk merret Sali Berisha me të tilla gjëra.

-Dje kishim ditëlindjen e kryetarit Lulzim Basha, sot kemi zgjedhjet. Ia dhatë votën si dhuratë apo jo?

Edi Paloka: Po, ia dhashë.

-Nëse Basha nuk do të kishte hyrë në këtë garë, kush e meritonte sipas teje?
Ori Nebiaj: Basha!

-Basha prapë?
Ori Nebiaj
: Po.

-Edhe nëse nuk do kishte hyrë?

Ori Nebiaj: Po.

-Ti për kë do votosh?

Ori Nebiaj: Vota është e fshehtë.

-A ia dhatë votën dhuratë për ditëlindjen apo jo?

Grida Duma: Unë e kam deklaruar publikisht si asnjëherë më përpara që do ta mbështes dhe vota ime shkon për Lulzim Bashën.

-Po të ishe ti kryetarja, do e mundje dot Ramën?
Grida Duma: ….. (qesh)

/tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...