Gazetarja e revoltuar me kolegen e saj: Eni Vasili na la jashtë emisionit për Edi Ramën

Gazetarja Fatjona Mejdini, me anë të një statusi në Facebook, ka shfaqur revoltën e hapur ndaj emisionit ‘Open’ në Top Channel, dhe moderatores Eni Vasili. Gazetarja Mejdini nuk mund të flite për temën që ishte ftuar, për krimin e organizuar, pasi kohën e saj e ka marrë kryeministri Rama.

Ky i fundit ka folur në pjesën e parë, e ndërsa kishte kërkuar më shumë kohë në dispozicion. Në këtë formë, i ka marë minutazhin Mejdinit dhe kolegëve të saj.

Denoncimin publik ajo e ka bërë në faqen e saj në facebook, ku me ironi thotë “Dhe sigurisht një Tv duhet t’ja plotësoj dëshirat kryeministrit”.

Statusi

Emisioni Open ne Top Channel e anulloi pjesen e dyte ku une me koleg ishim te ftuar per te folur per krimin e organizuar, per shkak se Kryeministri Rama kishte kerkuar zgjatje te pjeses se tij. Dhe sigurisht nje Tv duhet tja plotesoj deshirat Kryeministrit!